Английский Язык. Пожалуйста, помогите с решением, жду только правильных ответов !От тупых недоумков услуга не требуется!

Trialogue Tridecal Профи (678), на голосовании 10 месяцев назад
Нужно вставить именно ПРАВИЛЬНЫЕ предлоги вместо крестиков.
1) I can't believe that you're so bad *** maths.
2) Her parents are very proud *** her and she is very close *** her mum.
3) Mary has become deeply nervous *** her exams.
4) I wasn't too keen *** physics and chemistry.
5) I'm jealous *** my best friend.
6) Everyone is fond *** the new student.
7) The coach of my baseball team is very popular *** all the players.
8) The teacher is endlessly kind and patient *** all her students.
9) My friend's popular *** all our classmates and teachers.
10) She's a straight A student and good *** sports.
Голосование за лучший ответ
Валерий Кананада Мастер (1293) 11 месяцев назад
at
of
due to/because of
on
of
among
about
both
at
Trialogue TridecalПрофи (678) 11 месяцев назад
Идиот, если Я написал, что мне должны написать понимающие люди, то ты то зачем ответил, если тупой?
Валерий Кананада Мастер (1293) Trialogue Tridecal, Ты,чучело безмозглое, если ты требуешь, значит и соответствовать должен. Там,кстати, половина точна правильно сделано. чмo ты ebанoe
С.Э.Р. Гуру (3967) 11 месяцев назад
Ответы написал капсом, чтобы понятнее было.

1) I can't believe that you're so bad IN maths.
2) Her parents are very proud OF her and she is very close TO her mum.
3) Mary has become deeply nervous BEFORE her exams.
4) I wasn't too keen ON physics and chemistry.
5) I'm jealous OF my best friend.
6) Everyone is fond OF the new student.
7) The coach of my baseball team is very popular AMONG all the players.
8) The teacher is endlessly kind and patient TO all her students.
9) My friend's popular WITH all our classmates and teachers.
10) She's a straight A student and good AT sports.

На 100% за правильность не ручаюсь, но насколько помню, всё так кажется