Исправить ошибки Пожалуйста. Белорусский язык. Пунктуация и орфография.

Максим Масло Ученик (88), закрыт 11 месяцев назад
Помніком маей мясцовасці зяўляецца палац Маўрасау, пабудаваны у 15 стагоддзі

у XVII стагоддзі сядзіба ўжо была на гэтым месцы і насіла назву Тарновщизна. Імя Яна атрымала ад прозвішча першага мужа Ганны Завішы-Пятра Тарноўскага. У прамежку паміж 1600 і 1808 годам Тарновщизна належала Завішам. У 1808 годзе за даўгі Мікалай Радзівіл маёнтак пайшоў Тадэвушу Андрэйкавічу, а яго сын ужо прадаў сядзібу Канстанціну Іосіфавічу кашыцу ў перыяд 1847-54 гг.кашыцы не затрымаліся ў гаспадарах – яны актыўна ўдзельнічалі ў паўстаннях, і ў 1866 годзе шырокія землі сышлі роду Маўросаў.
Дзмітрый Маўрос актыўна ўзяўся за развіццё Тарнова: у 1880-85-х гадах адбудаваў палац, бровар, стайні, ледавік, вятрак, хоздвор, разбіў парк і дзве сажалкі. Бібліятэка д. н. Маўроса мела значную каштоўнасць: з 9 000 тамоў на рускай і замежных мовах былі выданні з Венецыі
Сёння палац уяўляе сябе жылы дом з кватэрамі. Усяго тут 12 кватэр. За палацам сахраніліся пастройкі лядніка, мельніцы, канюшні, домоў для работнікоу. Гэты маёнтак пасіцілі многа турыстау . Я ганаруся своёй вёскай, за тое што яна мое гісторыю.
Лучший ответ
Парамон Бирилло Высший разум (186543) 1 год назад
Помнікам маёй мясцовасці з'яўляецца палац Маўрасаў, пабудаваны у 15 стагоддзі

у XVII стагоддзі сядзіба ўжо была на гэтым месцы і насіла назву Тарнаушчызна. Імя яна атрымала ад прозвішча першага мужа Ганны Завішы-Пятра Тарноўскага. У прамежку паміж 1600 і 1808 годам Тарнаушчызна належала Завішам. У 1808 годзе за даўгі Мікалай Радзівіл маёнтак пайшоў Тадэвушу Андрэйкавічу, а яго сын ужо прадаў сядзібу Канстанціну Іосіфавічу кашыцу ў перыяд 1847-54 гг.кашыцы не затрымаліся ў гаспадарах – яны актыўна ўдзельнічалі ў паўстаннях, і ў 1866 годзе шырокія землі сышлі роду Маўросаў.
Дзмітрый Маўрос актыўна ўзяўся за развіццё Тарнова: у 1880-85-х гадах адбудаваў палац, бровар, стайні, ледавік, вятрак, хоздвор, разбіў парк і дзве сажалкі. Бібліятэка д. н. Маўроса мела значную каштоўнасць: з 9 000 тамоў на рускай і замежных мовах былі выданні з Венецыі
Сёння палац уяўляе сябе жылы дом з кватэрамі. Усяго тут 12 кватэр. За палацам сахраніліся пастройкі лядніка, мельніцы, канюшні, домоў для работнікаў. Гэты маёнтак пасіцілі многа турыстаў . Я ганаруся своёй вёскай, за тое, што яна мае гісторыю.

Лови исправленный мною текст)))