What attractions are there in Vietnam Country?

Metal N Machine Ученик (95), на голосовании 10 месяцев назад
Vietnam boasts a rich tapestry of attractions, blending natural beauty, cultural heritage, and historical significance. Explore the stunning Halong Bay with its iconic limestone karsts, wander through the ancient streets of Hoi An, and witness the vibrant floating markets of the Mekong Delta. Delve into Vietnam's history at the Cu Chi Tunnels and discover the architectural marvels of Hue's Imperial City. The bustling cities of Hanoi and Ho Chi Minh City offer a mix of modernity and tradition. With delectable cuisine and warm hospitality, Vietnam captivates visitors with its diverse and captivating array of experiences.

Fencing uae
Голосование за лучший ответ
Андрей Жиглин Просветленный (33462) 11 месяцев назад
វៀតណាម​មាន​ភាព​ទាក់ទាញ​ជាច្រើន​ដែល​រួម​បញ្ចូល​សម្រស់​ធម្មជាតិ បេតិកភណ្ឌ​វប្បធម៌ និង​សារៈសំខាន់​ប្រវត្តិសាស្ត្រ។ រុករកឈូងសមុទ្រ Ha Long ដ៏គួរឱ្យភ្ញាក់ផ្អើលជាមួយនឹងថ្មកំបោរដ៏ល្បីល្បាញ ដើរតាមដងផ្លូវបុរាណនៃទីក្រុង Hoi An និងទស្សនាផ្សារបណ្តែតទឹកចម្រុះពណ៌នៃដីសណ្ដមេគង្គ។ ជ្រមុជខ្លួនអ្នកនៅក្នុងប្រវត្តិសាស្ត្រវៀតណាមនៅផ្លូវរូងក្រោមដី Cu Chi និងស្វែងរកភាពអស្ចារ្យនៃស្ថាបត្យកម្មនៃទីក្រុងអធិរាជ Hue ។ ទីក្រុង​ដ៏​អ៊ូអរ​នៃ​ទីក្រុង​ហាណូយ និង​ទីក្រុង​ហូជីមិញ ផ្តល់​នូវ​ភាព​ចម្រុះ​នៃ​ភាព​ទំនើប និង​ប្រពៃណី។ ជាមួយនឹងមុខម្ហូបដ៏ឈ្ងុយឆ្ងាញ់ និងបដិសណ្ឋារកិច្ចដ៏កក់ក្តៅ វៀតណាមទាក់ទាញភ្ញៀវទេសចរណ៍ជាមួយនឹងបទពិសោធន៍ដ៏សម្បូរបែប និងគួរឱ្យរំភើប។

រីករាយអានជាភាសាខ្មែរ
Ольга ЛобановаОракул (99278) 11 месяцев назад
какие красивые буковки)
Андрей Жиглин Просветленный (33462) Ольга Лобанова, Привет, рад видеть твои буквы ) Кхмерский.
Fara Гений (86068) 11 месяцев назад
Англоязычным туристам несомненно должна понравиться экскурсия по тоннелям Вьетконга.
Отличным аттракционом также является посещение сохранившегося лагеря для военнопленных, и пожить там. К услугам посетителей - просторные лагерные бараки, аутентичные блюда лагерной кухни по рецептам дядюшки Хо, сеансы лечебной физкультуры и массажа в подлинной пыточной камере.