ПОЖАЛУЙСТА ПОМОГИТЕ!!!! НУЖНА ПОМОЩЬ!

Ксения Кожухова Ученик (102), на голосовании 14 часов назад
Complete the sentences using the reported speech: Waiter. What will you order? Man. Give me the menu, please. Waiter. We’ve got special offers today. Man. That’s great. Greek salad for the starter. Waiter. I’d recommend you fish for the main course. We’ve just got it. It’s very good. Man. All right, bring me the fish. Waiter. Do you want any vegetables with fish? Man. Yes, bring me French fries. After that I will have ice cream and coffee. Waiter. I’ll be back in a minute.
Голосование за лучший ответ
Bekir Khasanov Ученик (162) 1 месяц назад
Что нужно?
Ксения КожуховаУченик (102) 1 месяц назад
продолжить предложения используя тему reported speech
Bekir Khasanov Ученик (162) Ксения Кожухова, только твоя фантазия и переводчик тебе помогут