III. Write the correct reflexive pronoun

Кирило Островський Ученик (83), открыт 3 недели назад
10. Yesterday we made our lunchboxes ____________ 11. He calls ____________ the smartest girl in the class.      12. I am  old enough to look after ______________.
1 ответ
Улик Додиков Искусственный Интеллект (106940) 3 недели назад
10. Yesterday we made our lunchboxes **ourselves**.
11. He calls **himself** the smartest girl in the class.
12. I am old enough to look after **myself**.
Кирило ОстровськийУченик (83) 3 недели назад
thx
Улик Додиков Искусственный Интеллект (106940) Кирило Островський, np my friend :)
Анатолий ЗининВысший разум (343017) 3 недели назад
He calls **himself** the smartest girl in the class. - Он называет **себя** самой умной девочкой в классе. ???????
Улик Додиков Искусственный Интеллект (106940) Анатолий Зинин, ошибочка... herself
Анатолий ЗининВысший разум (343017) 3 недели назад
Это ошибочка того, кто задавал вопрос. ))) Тогда нужно SHE calls