Помогите сделать задание по английскому языку.

- Ученик (227), закрыт 4 месяца назад
7 complete the sentences with the correct form of the verbs in brackets. choose present simple, present continuous, past simple or past continuous. 1 | … _ (look) for my passport at the moment. 2 he always … _ (wear) a suit to work. 3 she _ _ (buy) a new dress on saturday morning. 4 she _ 5 the teacher 6 while my uncle … … (wear) when i saw her at the party. not smile) today. … (live) in america, he learnt english very well.
Лучший ответ
Анатолий Зинин Высший разум (372667) 6 месяцев назад
1) I’m looking for my passport at the moment.
2) He always wears a suit to work.
3) She bought a new dress on Saturday morning.
4. She was wearing it when I saw her at the party.
5) The teacher isn’t smiling today.
6) While my uncle was living in America, he learnt English very well.
Остальные ответы
Матвей Бородулин Ученик (112) 6 месяцев назад
Ты летом учишься? Сочуствую.
-Ученик (227) 6 месяцев назад
К сожалению да учусь :(
yui666 Мыслитель (9919) 6 месяцев назад
1 was looking
2 wears
3 bought
дальше бессмыслица, перепиши текст нормально