ПОМОГИТЕ АНГЛИЙСКИЙ !!!!!!!!!!

Григорий Кондратьев Знаток (357), на голосовании 2 месяца назад
Read the text and choose the correct articles.

My room is not very big. There is (...)window, a bed, a desk, a computer, (...) oval wardrobe, and (...) two armchairs.(...) armchairs are so comfortable! I love (...) my room very much!
Голосование за лучший ответ
Old Angel Гуру (3961) 3 месяца назад
a, an, пропуск, The, пропуск
Григорий КондратьевЗнаток (357) 3 месяца назад
Спасибо БОЛЬШОЕ!!!!!
ВЫ МЕНЯ СПАСЛИ
Nadya F Искусственный Интеллект (157892) 3 месяца назад
My room is not very big. There is (...,a )window, a bed, a desk, a computer, (..an.) oval wardrobe, and (..-.) two armchairs.(..The.) armchairs are so comfortable! I love (..-.) my room very much!