1. Всем посетителям Лондона обычно показывают здание парламента. 2. Я родился в 1985. 3. Московское метро было построено в 1935 году. 4. Этот фильм показывали в кинотеатрах. 5. Об этой книге очень много говорят
1. The building of the London Parliament is usually shown to all visitors. 2. I was born in 1985. 3. The Moscow metro was built in 1935. 4. This film was asshole in theaters. 5. A lot is said about this book.
The Parliament building is usually shown to all visitors of London. I was born in 1985. The Moscow Metro was built in 1935. This film was shown in theaters. This book is being talked about a lot.
2. Я родился в 1985.
3. Московское метро было построено в 1935 году.
4. Этот фильм показывали в кинотеатрах.
5. Об этой книге очень много говорят