Напишите предложения о своей школьной жизни, используя слово из списка

alexandr cherkizov Ученик (67), на голосовании 2 недели назад
Напишите предложения о своей школьной жизни, используя слово из списка already yet for since
right now usually often at the moment these days ever never tonight just
Голосование за лучший ответ
Блум Мыслитель (8313) 1 месяц назад
I never spit when I give a blowjob to my classmate
Артем Сорока Знаток (467) 1 месяц назад
Вот несколько предложений о школьной жизни с использованием указанных слов:

Already: I have already finished my homework for tomorrow.
Yet: I haven't studied for the math test yet.
For: I've been a member of the school choir for three years.
Since: I have been attending this school since I was seven.
Right now: Right now, I am preparing for my final exams.
Usually: I usually arrive at school by 8 a.m.
Often: I often participate in school competitions.
At the moment: At the moment, I am working on a science project.
These days: These days, we are focusing on history in our classes.
Ever: Have you ever been to a school dance?
Never: I have never missed a day of school this year.
Tonight: Tonight, I need to study for a big test.
Just: I just finished reading the assigned book for literature class.