English помогите пдддпжпдпдпд

Вадим Филиппов Ученик (135), на голосовании 1 неделю назад
1. I missed the show. (theater/ movie start)
2. I couldn't get my prescription. (drugstore/ close)
3. I couldn't say goodbye to my friends. (call their house/ they leave)
4. I didn't get the job. (I apply they hire someone else)
Голосование за лучший ответ
Дурдое Мерево Гуру (2972) 1 месяц назад
后会傻笑着再站起你从来都不轻言失败对梦想的执着一直不曾改很安心 当你对我说不怕有我在放着让我来勇敢追自己的梦想那坚定的模样