1 Do you do anything about the house 2 What household chores do anything 3 Does your mum do anything 4 Is you room always tidy 5 How often do you clean up you room 6 are there any chores which are dangerus 7 Did you have any household disasters ( в Past Simple) 8 What do you enjoy doing 9 Is there anything you hate doing ПОЖАЛУЙСТА БЕЗ ПЕРЕВОДЧИКА
Делаешь что-то по дому? 2. Твоя родня по дому сделала что-то? 3. Твоя мама что-то делает? 4. Твоя комната всегда такая чистая? 5. Как часто ты убираешь свою комнату? 6. Здесь есть какие-нибудь опасные дела? 7. У тебя есть бытовые проблемы? (тут не особо понял, Did & Have) 8. Чем ты любишь заниматься? 9. Здесь есть что-то, что ты ненавидишь / доставляет тебе дискомфорт?
2 What household chores do anything
3 Does your mum do anything
4 Is you room always tidy
5 How often do you clean up you room
6 are there any chores which are dangerus
7 Did you have any household disasters ( в Past Simple)
8 What do you enjoy doing
9 Is there anything you hate doing
ПОЖАЛУЙСТА БЕЗ ПЕРЕВОДЧИКА