Английский, помогите пожалуйста.

Андрей Жуйков Ученик (102), открыт 3 часа назад
№2. Задайте специальные вопросы предложениям, начиная со слов, данных скобках. 1. His penthiend lives in London. (Where?) 2. We met after school yesterday (When?) 3. Masha reads magazines every week. (How often?) 4. I don't use a dictionary when I translate from Russian into English because i know English well, (Why?)
2 ответа
tmm with Vlad Police Ученик (225) 3 часа назад
Я знаю английский но мозг напрягать лень, извини
Максим Мельников Гуру (2919) 2 часа назад
Вот специальные вопросы к предложениям:

Where does his friend live?
When did we meet after school?
How often does Masha read magazines?
Why don't you use a dictionary when you translate from Russian into English?