СРОЧНО ПОМОГИТЕ УМОЛЯЮ

дз по английскому

4. Вы получили электронное письмо. Ниже приведён отрывок из этого письма.

From: Jack@mail.uk

To: YourEmail@mail.ru

Subject: Free Time Hi

I've been really busy with school, but I always try to find time for my hobbies. What do you like to do in your free time? Do you prefer spending time alone or with friends?

Why?

Write back soon!

Jack

Напишите ему ответное письмо объёмом 80-90 слов, ответьте на три ег вопроса. Оформите свой ответ в соответствии с правилами оформления письма. Не пишите адрес и дату. Не забудьте поблагодарить друга за полученное письмо.

Dear Jack,

Thank you for your email! It’s great to hear from you.

I also have a busy schedule, but in my free time, I love reading books and playing the guitar. Sometimes I go for walks in the park—it helps me relax. As for your question, I enjoy spending time both alone and with friends, but I prefer being with friends because it’s more fun! We laugh a lot, play games, or just talk about interesting things. Being alone is nice too, but sharing moments with others makes me happier.

Best wishes,
[Your Name]

меня звать джесси пинкман я из америки уолтер пiдарас мешает

Найди в интернете просто шаблон письма и по нему пиши

Tea peace dish