Напишите по английски пожалуйста!!!

Алексей Климов Ученик (62), закрыт 14 лет назад
1.Я дома. 2.Тим дома.3Анна дома.4моя собака дома.5Я из Африки.
1.у меня есть собака.2у ани есть собака.3 у сема есть собака.4у боба есть собака.5у меня есть сестра.
1.мне шесть лет.2ей шесть лет.3уму шесть лет.4нам шесть лет.5им шесть лет
Лучший ответ
Binder Просветленный (23627) 15 лет назад
I'm at home I have a dog I'm 6
Tim's at home Ann has a dog She's 6
Ann's at home Sem has a dog He's 6
My dog is at home Bob has a dog We are 6
I'm from Africa I have a sister They are 6
Остальные ответы
FaiNt Мудрец (18453) 15 лет назад
1. I'm at home. 2. Tim's at home. 3. Anna's at home. 4. My Dog's at home. 5. I'm from Africa.
1. I have a dog. 2. Anna has a dog. 3. Sam has a dog. 4. Bob has a dog. 6. I have a sister.
1. I'm 6. 2. She's 6. 3. Um's 6. 4. We're 6. 5. They're 6.

Что за? Для чего тебе это?
Аделька Мыслитель (5164) 15 лет назад
I am at home. Tim is at home. Anna is a t home. My dog is at home. I am from Africa. I have a dog. Ann has a dog. Sam has a dog. Bob has a dog. I have a sister. I am six years old. She is six years old. We are six years old. They are six years old.
К.Ю. Ученик (80) 15 лет назад
1. I am at home
2. Tim is at home.
3. Anna is at home.
4. My dog is at home.
5. I am from Africa.

1. I have a dog.
2. Ann has a dog.
3. Sam has a dog.
4. Bob has a dog.
I have a sister.

1. I am 6 years old
2. She is 6 years old.
3. He is 6 years old
4. We are 6 years old
5. They are 6 years old
****Нежность*цвета*карих*глаз*** Мастер (2056) 15 лет назад
Привет! вроде так (но имена некоторые не перевелись) :
1. I at home. 2. Тим at home. 3 Anna дома. 4 my dog дома. 5 I from Africa.
1.у me there is a dog. 2 Anna has a dog. 3 at Сёмы is собака. 4 at the Bean there is a dog. 5 I have sister.
1. To me six years. To 2 it six years. To 3 it six years. To 4 us six years. 5 it six years.
Юлия Михайловна Знаток (436) 15 лет назад
I'm at home I have a dog I'm 6
Tim's at home Ann has a dog She's 6
Ann's at home Sem has a dog He's 6
My dog is at home Bob has a dog We are 6
I'm from Africa I have a sister They are 6
mike_kenzoki Ученик (209) 15 лет назад
1. I'm at home. 2. Tim's at home. 3. Anna's at home. 4. My Dog's at home. 5. I'm from Africa.
1. I have a dog. 2. Anna has a dog. 3. Sam has a dog. 4. Bob has a dog. 6. I have a sister.
1. I'm 6. 2. She's 6. 3. Um's 6. 4. We're 6. 5. They're 6.