Переведите руны

ᛏᚹᛟᛃ ᛏᛁᛞᛁᚾᚨ ᛟᛒᛁᛏᚨᛇᛏ ᚹᛟ ᛗᚾᛇ,

ᚲᛟᚷᛞᚨ‑ᛏᛟ ᛟᚾᚨ ᚹ ᛗᛟᛇᛃ ᚱᚨᛊᛏᚹᛟᚱᛁᛏᛊᛃ,

ᛟᛏ ᛏᛇᛒᛃ ᛗᚢᚱᚨᛞᚲᛁ ᛈᛟ ᛗᛟᛇᛃ ᛊᛈᛁᚾᛇ,

ᛏᛁ ᛏᛟᛚᚲᛟ ᛈᚱᛇᛞᛊᛏᚨᚹ, ᛜᛏᛟ ᛊ ᚾᚨᛗᛁ ᛗᛟᛖᛇᛏ ᛊᛚᚢᛜᛁᛏᛊᛃ.

ᚱᚢᚲᛁ ᛊᛏᛇᚲᚨᚢᛏ, ᛒᚢᛞᛏᛟ ᛞᛟᛖᛞ, ᛈᛟ ᛗᛟᛁᛗ ᚷᚢᛒᚨᛗ,

ᛈᛟᚲᚨᛖᛁ ᛜᚢᚹᛊᛏᚹᚨ, ᛜᛇᚷᛟ ᛏᛁ ᛖᛞᛇᛞ

ᚾᛟ ᚱᛇᛞᛁ ᚹᛊᛇ ᛊᚨᛗ,

ᚨ ᛏᛁ ᚹ ᛞᚢᛞᛇ ᛗᛟᛇᛃ ᛈᛟᛇᛞ ᛏᚹᛟᛁᛗ ᚷᛟᛚᛟᛊᛟᛗ,

ᛁ ᚹ ᛟᛏᚱᚨᛖᛇᚾᛁᛁ ᛗᛟᛁᚺ ᛊᛚᛇᛉ ᛊᛏᚨᚾᚢ ᚲᛟᛊᛗᛟᛊᛟᛗ.

ᛞᛇᚱᛖᛁ ᛗᛇᚾᛃ, ᛊᛚᛟᚹᚾᛟ ᛏᚹᛟᛁ ᚱᚢᚲᛁ — ᛒᚱᚨᛊᛚᛇᛏᛁ,

ᚾᛇᛖᚾᛟᛇ ᛈᛚᚨᛗᛃ ᛗᛇᚾᛃᛇᛏ ᛟᚲᚱᚨᛊ,

ᛊᛚᚨᛞᚲᛁᛇ ᛜᚢᚹᛊᛏᚹᚨ, ᚷᚢᛒᛁ ᚲᚱᚨᛊᚾᛟᚷᛟ ᛜᚹᛇᛏᚨ,

ᛁ ᛇᛏᛁ ᛜᚢᚹᛊᛏᚹᚨ ᚢᛈᚨᛚᛁ ᚾᚨ ᚾᚨᛊ.

ᛃ ᛜᛇᛚᚢᚢ ᛏᚹᛟᛃ ᛈᛟᚱᛏᚱᛇᛏ,

ᛟᛒᚾᛁᛗᚨᚢ ᛏᚹᛟᚢ ᛞᚢᛞᚢ, ᛁ ᛏᛁ ᛟᛒᚾᛁᛗᚨᛃ ᚹ ᛟᛏᚹᛇᛏ,

ᚹ ᚲᚨᛖᛞᛟᛗ ᛊᛚᛟᚹᛇ, ᚹ ᚲᚨᛖᛞᛟᛃ ᛗᛁᛊᛚᛁ ᛏᚹᛟᛇ ᛏᛇᛚᛟ — ᛊᛁᛚᚢᛇᛏ,

ᛞᚨᛖᛇ ᛇᛊᛚᛁ ᛇᛏᛟ ᛊᛟᚾ, ᛃ ᚢᚹᛁᛖᚢ ᚹ ᛏᛇᛒᛇ ᛊᚹᛇᛏ.

ᛏᚹᛟᛃ ᛈᛇᛜᚨᛚ ᛈᛟᚺᛟᛖᚨ ᚾᚨ ᛊᛈᛃᛞᚢᚢ ᛗᛟᛊᚲᚹᚢ,

ᛉᚾᚨᛇᛏ ᛗᛟᛃ ᛏᛟᛊᚲᚨ, ᚲᚨᚲ ᛃ ᚲ ᛏᛇᛒᛇ ᚺᛟᛜᚢ,

ᛁ ᛃ ᛏᚹᛟᛁ ᚷᚱᚨᚾᛁᛜᛁ ᚾᚨᚢᚷᚨᛞ ᛈᛁᛏᚨᚢᛊ ᛟᛒᛟᛃᛏᛁ,

ᚲᚨᚲ ᛖᛇ ᛃ ᛚᚢᛒᛚᚢ ᛏᚹᛟᛁ ᚷᛚᚨᛉᚨ, ᛃ ᚹᛊᛇ ᚷᛟᛏᛟᚹ ᛈᚱᛟᛊᛏᛁᛏ.

ᚾᛇᛒᛟ ᛉᚨᚲᚱᛁᚹᚨᛇᛏ ᛏᚹᛟᚢ ᛏᛇᚾ, ᛁ ᚷᛞᛇ ᛏᛇᛒᛃ ᚾᚨᛃᛏᛁ

ᛗᛟᛃ ᛚᚢᛒᛟᚹ — ᚹᛊᛇ ᛏᛟᛚᚲᛟ ᚹᛈᛇᚱᛇᛞᛁ.

Кто переведёт полностью, пролайкаю 10 постов

Подробный план как напасть на Украину

Тролль

Уважаю. Но нет

Тролль

Я люблю сосать письки

и так кучу строк

Тролль

Неа

Тролль

состав чипсов

Тролль

Неа, хотя в чём-то состав чипсов с этим похож🤣🤣

Тролль

нет

Тролль

Не хочешь, не надо. А я стараюсь, пишу