Переведите руны
ᛏᚹᛟᛃ ᛏᛁᛞᛁᚾᚨ ᛟᛒᛁᛏᚨᛇᛏ ᚹᛟ ᛗᚾᛇ,
ᚲᛟᚷᛞᚨ‑ᛏᛟ ᛟᚾᚨ ᚹ ᛗᛟᛇᛃ ᚱᚨᛊᛏᚹᛟᚱᛁᛏᛊᛃ,
ᛟᛏ ᛏᛇᛒᛃ ᛗᚢᚱᚨᛞᚲᛁ ᛈᛟ ᛗᛟᛇᛃ ᛊᛈᛁᚾᛇ,
ᛏᛁ ᛏᛟᛚᚲᛟ ᛈᚱᛇᛞᛊᛏᚨᚹ, ᛜᛏᛟ ᛊ ᚾᚨᛗᛁ ᛗᛟᛖᛇᛏ ᛊᛚᚢᛜᛁᛏᛊᛃ.
ᚱᚢᚲᛁ ᛊᛏᛇᚲᚨᚢᛏ, ᛒᚢᛞᛏᛟ ᛞᛟᛖᛞ, ᛈᛟ ᛗᛟᛁᛗ ᚷᚢᛒᚨᛗ,
ᛈᛟᚲᚨᛖᛁ ᛜᚢᚹᛊᛏᚹᚨ, ᛜᛇᚷᛟ ᛏᛁ ᛖᛞᛇᛞ
ᚾᛟ ᚱᛇᛞᛁ ᚹᛊᛇ ᛊᚨᛗ,
ᚨ ᛏᛁ ᚹ ᛞᚢᛞᛇ ᛗᛟᛇᛃ ᛈᛟᛇᛞ ᛏᚹᛟᛁᛗ ᚷᛟᛚᛟᛊᛟᛗ,
ᛁ ᚹ ᛟᛏᚱᚨᛖᛇᚾᛁᛁ ᛗᛟᛁᚺ ᛊᛚᛇᛉ ᛊᛏᚨᚾᚢ ᚲᛟᛊᛗᛟᛊᛟᛗ.
ᛞᛇᚱᛖᛁ ᛗᛇᚾᛃ, ᛊᛚᛟᚹᚾᛟ ᛏᚹᛟᛁ ᚱᚢᚲᛁ — ᛒᚱᚨᛊᛚᛇᛏᛁ,
ᚾᛇᛖᚾᛟᛇ ᛈᛚᚨᛗᛃ ᛗᛇᚾᛃᛇᛏ ᛟᚲᚱᚨᛊ,
ᛊᛚᚨᛞᚲᛁᛇ ᛜᚢᚹᛊᛏᚹᚨ, ᚷᚢᛒᛁ ᚲᚱᚨᛊᚾᛟᚷᛟ ᛜᚹᛇᛏᚨ,
ᛁ ᛇᛏᛁ ᛜᚢᚹᛊᛏᚹᚨ ᚢᛈᚨᛚᛁ ᚾᚨ ᚾᚨᛊ.
ᛃ ᛜᛇᛚᚢᚢ ᛏᚹᛟᛃ ᛈᛟᚱᛏᚱᛇᛏ,
ᛟᛒᚾᛁᛗᚨᚢ ᛏᚹᛟᚢ ᛞᚢᛞᚢ, ᛁ ᛏᛁ ᛟᛒᚾᛁᛗᚨᛃ ᚹ ᛟᛏᚹᛇᛏ,
ᚹ ᚲᚨᛖᛞᛟᛗ ᛊᛚᛟᚹᛇ, ᚹ ᚲᚨᛖᛞᛟᛃ ᛗᛁᛊᛚᛁ ᛏᚹᛟᛇ ᛏᛇᛚᛟ — ᛊᛁᛚᚢᛇᛏ,
ᛞᚨᛖᛇ ᛇᛊᛚᛁ ᛇᛏᛟ ᛊᛟᚾ, ᛃ ᚢᚹᛁᛖᚢ ᚹ ᛏᛇᛒᛇ ᛊᚹᛇᛏ.
ᛏᚹᛟᛃ ᛈᛇᛜᚨᛚ ᛈᛟᚺᛟᛖᚨ ᚾᚨ ᛊᛈᛃᛞᚢᚢ ᛗᛟᛊᚲᚹᚢ,
ᛉᚾᚨᛇᛏ ᛗᛟᛃ ᛏᛟᛊᚲᚨ, ᚲᚨᚲ ᛃ ᚲ ᛏᛇᛒᛇ ᚺᛟᛜᚢ,
ᛁ ᛃ ᛏᚹᛟᛁ ᚷᚱᚨᚾᛁᛜᛁ ᚾᚨᚢᚷᚨᛞ ᛈᛁᛏᚨᚢᛊ ᛟᛒᛟᛃᛏᛁ,
ᚲᚨᚲ ᛖᛇ ᛃ ᛚᚢᛒᛚᚢ ᛏᚹᛟᛁ ᚷᛚᚨᛉᚨ, ᛃ ᚹᛊᛇ ᚷᛟᛏᛟᚹ ᛈᚱᛟᛊᛏᛁᛏ.
ᚾᛇᛒᛟ ᛉᚨᚲᚱᛁᚹᚨᛇᛏ ᛏᚹᛟᚢ ᛏᛇᚾ, ᛁ ᚷᛞᛇ ᛏᛇᛒᛃ ᚾᚨᛃᛏᛁ
ᛗᛟᛃ ᛚᚢᛒᛟᚹ — ᚹᛊᛇ ᛏᛟᛚᚲᛟ ᚹᛈᛇᚱᛇᛞᛁ.
Кто переведёт полностью, пролайкаю 10 постов
Подробный план как напасть на Украину
Уважаю. Но нет
Я люблю сосать письки
и так кучу строк
Неа
состав чипсов
Неа, хотя в чём-то состав чипсов с этим похож🤣🤣
нет
Не хочешь, не надо. А я стараюсь, пишу