переведите с русского на английский.5 предложений буду рада))

Екатерина Гайдышкина Ученик (82), на голосовании 14 лет назад
это жираф,обычно они проживают в зоопарках,они очень длинные по длинне,и еще они очень добрые животные!
Голосование за лучший ответ
Lanser mitsubishi Ученик (46) 14 лет назад
this giraffe,usually they live in zoo,they very long on long,and else they very good animals!
+MMP 1995+ Мастер (1181) 14 лет назад
This is giraffe.They usually live in zoo.They are very long.They are very kind animals.
Виктория Ученик (133) 14 лет назад
a giraffe, they usually live in zoos, they are very long in length, and yet they are very good pets!
iurii black Профи (649) 14 лет назад
It is a giraffe, it is usual they they live at zoos, very long on длинне, and still they very kind animals!
ZeN Мастер (1136) 14 лет назад
It's giraffe. They usually live in zoos.. They very long and very kind animals

что значит длинные по длине - не знаю .)