Характеристика Мина Мазайло (На украинско языке плиз...)

Пользователь удален Профи (611), закрыт 14 лет назад
Лучший ответ
Маргарита__Королева Наваррская Гуру (3086) 14 лет назад
В особі головного героя Мини Мазайла драматург показав нового перевертня, котрий в ім'я особистих вигод здатен не тільки змінити українське прізвище на російське, а й відцуратися власного роду, забути рідну мову, звичаї, традиції.

Більшовицька влада, яка у 20-х роках почувалася не дуже впевнено, опираючись в основному на російськомовне населення, активно провадила політику поповнення своїх рядів новими запроданцями. І Мина Мазайло вирішив скористатися сприятливою ситуацією, щоб здобути моральні та матеріальні дивіденти і утвердитися у новому суспільстві.

Микола Куліш в'їдливо висміює нікчемні потуги Мини Мазайла. Змінивши українське прізвище на російське, Мазайло-Мазєнін набув російської рішучості - він готовий переступити через труп власного сина, як Іван Грозний, що зовсім не характерно для українця, котрий виховує дітей у любові, дбайливо піклується про них. Ця показна рішучість робить нікчемного Мину Мазайла смішним і кумедним, його слова суперечать характерові. "Закостенілість, автоматизм, розсіяність, непристосованість до суспільства - все це тісно між собою зв'язане, і з всього цього складається комічний характер". Зосередивши увагу на цих рисах, драматург досягнув необхідного комізму для творення образу-характеру, переконливо показав, щоМина Мазайло сам знищив себе як особистість, з надією добитися певних привілеїв від совєтської влади.

Вчинки, роздуми новоявленого Мазєніна абсурдні й комічні. Наприклад, Мазайло, зворушений тим, що його українське прізвище змінили на російське, в чудернацький спосіб розмірковує про величезне значення цього факту для майбутнього його родини:

М а з а й л о

На цвинтарі пам'ятник золотими буквами: "Тут спочиває прах Мини Марковича".

М а з а й л и х а

Мазєніна.

М а з а й л о

Або просто: тут Мазєнін…

Р и н а

І наша вулиця - вулиця Мазєніних.
"М а з а й л о