Поставьте следующие предложения во множественное число.

Аня Анина Ученик (83), на голосовании 13 лет назад
22. It is a sheep. 23. It is a cigarette. 24. It is a cat. 25. It is not a girl. 26. It isn't a bag. 27. It isn't a tree. 28. It is not a bad egg. 29. It is a good egg. 30. Is that a flower?
Голосование за лучший ответ
Валентина Петришина Мыслитель (6668) 13 лет назад
добавляй в конце s и всего сразу станет много.
Дмитрий Уваров Профи (542) 13 лет назад
They are sheep. They are cigarettes. They are cats. They aren't girls. They aren't bags. They aren't trees. They aren't bad eggs. They are good eggs. Are these flowers? Вроде так
Источник: циклопентанпергидрофенантрен навеял