Переведите пожалуйста текст (диалог) (RUS > ENG)
1: Твоя бабшука получает ли пособия?
2: Да, она пенсионер и должна получать пособия национального страхования.
1: Какие социальные группы требуют социальные защитные пособия?
2: Социальные пособия полагаются одиноким родителям, безработным, и пенсионерам, чья пенсия очень маленькая.
1: Могут ли люди работающие целый день и зарабатывающие ниже определенного уровня получать денежные пособие?
2: Да могут.
Может так.. .
Are your grandmother getting a welfare payment?
Yes, she is an elderly person and she has to get grants of national insurance.
What social groups demand social protective grants?
Social benefits is given out to lonely parents, the unemployed, pensioners whose pension is very small.
Whether can people working all the day and earning below a certain level receive a monetary grant?
Yes, they can.