Срочно на завтра нужно сочинение на английском языке на тему Home phone

Павел Гаряга Ученик (141), на голосовании 13 лет назад
Просто надо описать сам телефон , какую пользу он приносит в связи и т.д. Сочинение не меньше 12-14 предложений
Дополнен 13 лет назад
Можно с переводом и объем больше 10 предложений? А то я в английском полный ноль ;(
Голосование за лучший ответ
dodo Мыслитель (5612) 13 лет назад
people invented and still invent a lot of necessary and things nowadays. among them the most necessary thing, telephones. you know that they are very useful to have at home or somewhere else. because, there can be lots of extra situations when you need to connect people whom you need urgently. another useness to talk with your friends, to gossip or to discuss something. i think, telephone is a necessary thing at home.