Голосование за лучший ответ
Ordinarius egoist
13 лет назад
Республика есть благо для народа. В ней существуют различные формы и состояния государственных дел. Слава армии, стоящей на защите республики. Лучшие люди преданны своему государству, и в трудные времена не противятся его интересам. Лучшие люди не причиняют вред государству, не видят недостатков. Римляне часто хвалят веру поэтов. На праздники в честь римских богов и богинь они принесли им жертву за свое государство и молились.
Инга Юринская
9 лет назад
1. Iustitia est constans et perpetua voluntas, ius suum cuique tribunes. 2. Quod non legĭtur, non credĭtur. 3. Duas uxōres eodem tempŏre habēre non licet. 4. Iudex est lex loquens. 5. Cogitatiōne poenāri nemo patĭtur. 6. Qui nascuntur, patris familiae sequuntur. 7. Cuius est dare, eius est disponēre. 8. Quod initio vitiōsum est, non potest tractu tempŏris convalescĕre. 9. Duārum civitātum civis esse nostro iure nemo potest. 10. Leges duodecim tabulārum nunc quoque fons omnis publĭci privatīque sunt iuris. 11. Ibi potest valēre popŭlus, ubi leges valent.