Что такое текстовый документ? Что такое текстовый документ?

blackpegasus ............. Ученик (108), закрыт 13 лет назад
Лучший ответ
Alexandr Spirkach Гуру (2819) 13 лет назад
Те́кстовый документ — компьютерный файл, содержащий текстовые данные, как правило, организованные в виде строк. Текстовой файл, как и прочие файлы, хранится в файловой системе. Текстовым файлам противопоставляются двоичные файлы, в которых содержатся данные, не рассчитанные на интерпретацию в качестве текста (например, файлы, хранящие закодированные звук или изображение).
Остальные ответы
Захар Оракул (79635) 13 лет назад
Документ без таблицы.
Кэп Просветленный (47233) 13 лет назад
тут уже написали но добавлю проще. ВОРД и Текстовый документ (Блокнот) это там где можно писать и копировать туда всякие тексты.
Dota Two Ученик (185) 8 лет назад
У эпічнай паэме «Новая зямля» (1911 – 1923) Колас па-філасофску асэнсаваў цэлую эпоху ў жыцці беларускага сялянства на рубяжы 19-20 ст., падкрэсліў яго жаданне стаць гаспадаром на ўласнай зямлі. Характары і багацце ўнутранага свету герояў паэмы раскрыты ў рэальным побыце, у працы, у абрадах і традыцыях, ва ўзаемаадносінах з іншымі людзьмі. Асноўныя героі паэмы – прататыпы родных Якуба Коласа: бацькі, маці, дзядзькі, братоў і сясцер, а таксама аднавяскоўцаў.
Паэму "Новая зямля" Якуб Колас пачаў пісаць яшчэ ў 1910 годзе, знаходзячыся ў менскай турме, дзе адбываў пакаранне за ўдзел у рэвалюцыйнай працы сярод сялянства. У гэтым вялікім эпічным творы паэтам па-філасофску асэнсаваная цэлая эпоха жыцця беларускага сялянства канца ХІХ – пачатку ХХ стагоддзя. Па-майстэрску раскрыты характары і ўнутраны свет герояў праз іх побыт, абрады, традыцыі, узаемаадносіны. У трагічны лес галоўнага героя Міхася аўтар паказвае лес беззямельных сялян, дарэмна спрабавалі вырвацца з-пад прыгнету памешчыкаў і царскіх чыноўнікаў. У «Новай зямлі» ж кожны радок, кожнае слова, а яна напісана ў асноўным четырехстопным пушкінскім ямбам, нясуць у сабе спрадвечнае беларускае пачатак, псіхалогію яго носьбітаў — людзей палескіх лясоў і балот.
У паэме нічога значнага не адбываецца. Дадзеная сям'я лесніка, сам, жонка, дзеці і брат, самотны, які аддаў усяго сябе дзецям брата, яе штодзенныя беды і радасці, яе надзеі і безнадзейнасці. Ляснік Міхаіл і брат яго Антось. Самыя памятныя падзеі — гэта як даводзілася перабірацца з аднаго месца на іншае, як Антось па патрэб сялянскім ездзіў у Вільню. А то ўсе — лясніцтва, нешматлікія людзі, з кім даводзілася мець справу, кавалак зямлі і угоддзяў, на якіх так аддана працавалася. Але ў кожнай марудлівай, падрабязнай, грунтоўнай радку раскрываецца душа чалавечая, з яе запалам, з сэнсам гэтых, такіх трывожных у такім, здавалася б, спакойным апавяданні запалу. Міхаіл вымушаны з-за малазямелля пайсці лесніком да пана Радзівіла. Ен толькі тым і жыве, каб трохі разбагацець, купіць зямлі і зноў вярнуцца ў сваю сялянскую стыхію, адвечную для яго роду. Інакш ен не ўяўляе сабе самастойнага жыцця. І ен, усе больш ненавідзячы панскую няволю, у сілу свайго сялянскага норова добрасумленна, нават дбайна служыць: разумеючы цяжкае, бядотнае становішча такіх жа, як сам, ен усе ж ловіць іх на порубках лесу, беражэ кожнае дрэўца ў гушчары. Ен змацуючы сэрца зміраецца і з тым, што панскі кіраўнік перасяляюць яго з абжытай і угноенай з такой цяжкасцю і намаганнем зямлі на іншае, неухоженное месца. Але мара яго — такім шляхам вырвацца з панскіх пут — аказваецца нязбытнай, ілюзорнай.
Усе сельскія працы, ва ўсе часы года, опоэтизированы тут Коласам з такой матэрыяльнай пэўнасцю, з такой любоўю, і касьба, малацьба, ворыва, што нельга не ўспомніць тую лютасьць працоўнай радасці, якая, памятаеце, ахапіла волжскіх валацугаў-грузчыкаў у адным з яго ранніх апавяданняў. І праца даваў свой плен.
Гумно полнело з кожным годам.
І багацеў хлевец приплодом.
І грош стаў лішні заводзіцца.
Есць што паесці і чым схавацца.
Але Міхаіл мог і абяздоліць сям'ю і сябе, толькі б купіць зямлю-волю.
Заканчваецца «Новая зямля» падобнымі на галашэнне радкамі:
А ў полі, у полі пры дарожанька
Нахіліўся крыж над могилою.
Ішлі-беглі сцежкі ў шырокі свет,
Прывялі яны да той могилочке!. .
І паэт пытаецца: калі ж і дзе яны зліюцца, гэтыя вузкія і крывыя дарожкі жыцця, дзе той шырокі шлях, які выведзе ў новае жыцце і злучыць нашы ўсе дарогі
Елизавета Горбачёва Ученик (219) 8 лет назад
текстовый документ это кратко документ без таблицы