Помогите с английским пожалуйста!

tbird Профи (500), на голосовании 12 лет назад
Какой вариант из четырех верный?
1. Other than riding alongside ranchers to tend broken fences, or to offload feed in the fields, there may not be (many/few/a few/much) hands-on work to be done.

2. As a guest you might find yourself watching the shearing team or taking a turn (bottle-fed/bottle-feed/to bottle-fed/bottle-feeding) a orphaned baby lamb.

В первом думаю, что будет "much", а во втором, что "to bottle-fed". Верны ли мои предположения?