чем равнинная река отличается от горной??

Сона Гонян Знаток (419), закрыт 12 лет назад
Лучший ответ
Михаил Рындин Знаток (395) 12 лет назад
Горные реки отличаются скоростью течения (быстрое течение) и перепадом высот.
Равнинные реки отличаются наличием медленного течения, малым перепадом высот и наличием меандра (извилистого русла реки).
Остальные ответы
Котенок Сёма Мастер (1640) 12 лет назад
Скоростью течения зачастую..)
ваня володин Профи (612) 12 лет назад
скоростью течения ( у горной выше) , глубиной ( обычно горные мельче) и падением
Арина Знаток (374) 12 лет назад
Скоростью течения конечно
Рустам Волынец Ученик (129) 8 лет назад
Р. що безпосередньо впадають в океани, морить, озера або що втрачаються в пісках і болотах, називаються головними; що впадають в головних Р. — припливами. Головний Р. зі всіма її припливами утворює річкову систему, яка характеризується густиною річкової мережі. Поверхня суші, з якою річкова система збирає свої води, називається водозбором, або водозбірною площею. Водозбірна площа разом з верхніми шарами земної кори, що включає дану річкову систему і відокремлена від ін. річкових систем вододілами, називається річковим басейном (див. Басейн річкової ).

Р. зазвичай течуть у витягнутих знижених формах рельєфу — долинах, найбільш знижена частина яких називається руслом, а частина дна долини, що заливається високими річковими водами, — заплавою, або заплавною терасою. У руслах чергуються глибші місця — плеса і мілководі ділянки — перекочування . Лінія найбільших глибин русла утворює фарватер, а лінія найбільших швидкостей течії називається стрижнем. Різниця висот між витоком і гирлом Р. називається падінням Р.; відношення падіння Р. або окремих її ділянок до їх довжини називається ухилом Р. (ділянки) і виражається в % або в ‰.

Залежно від рельєфу місцевості, в межах якої течуть Р., вони розділяються на гірських і рівнинних. На багатьох Р. перемежаються ділянки гірського і рівнинного характеру. Гірські Р., як правило, відрізняються великими ухилами, бурхливим течією, течуть у вузьких долинах; переважають процеси розмиву. Для рівнинних Р. характерна наявність звивини русла, або меандр, що утворюються в результаті руслових процесів . На рівнинних Р. чергуються ділянки розмиву русла і акумуляції на нім наносів, в результаті якої утворюються мілководдя і перекочування, а в гирлах — дельти . Інколи відгалужені від Р. рукави зливаються з ін. Р. (див. Біфуркація річок ).

По поверхні земної кулі Р. розподілені украй нерівномірно. На кожному материку можна намітити головні вододіли — кордони областей стоку, що поступає в різні океани. Головний вододіл Землі ділить поверхня материків на 2 основних басейну: атлантіко-арктічній (стік з площі якого поступає в Атлантичний і Північний Льодовитий океани) і тихоокеанський (стік в Тихий і Індійський океани). Об'єм стоку з площі першого з цих басейнів значно більше, чим з площі другого. Густина річкової мережі і напрям течії залежать від комплексу сучасних природних умов, але часто в тій чи іншій мірі зберігає межі колишніх геологічних епох. Найбільшої густини вона досягає в екваторіальному поясі, де течуть найбільші Р. світу — Амазонка, Конго; у тропічних і помірних поясах вона також буває високою, особливо в гірських районах (Альпи, Кавказ, Скелясті гори і ін.). У пустинних областях поширені епізодично поточні Р., такі, що перетворюються зрідка при снігорозтаванні або інтенсивних зливах в потужні потоки (Р. рівнинного Казахстану, уеди Сахари, крики Австралії і ін.).

Водний режим. Швидкість перебігу в Р. вагається у великих межах — від декількох см/сек (рівнинні Р.) до 6—7 м-код / сік (гірські Р.) і розподіляється нерівномірно по живому перетину Р. З підвищенням рівня води швидкість течії, як правило, збільшується на плесах і зменшується на перекочуваннях. Окрім течії направленого загалом уздовж русла, в річкових потоках спостерігаються циркуляційні, гвинтоподібні течії, характер і напрям яких залежать від конфігурації русла в поперечному розрізі і в плані. Унаслідок турбулентного перемішування на багатьох Р. температура води розподіляється рівномірно по всьому живому перетину Р. температура води в Р. у теплий період слідує (з деяким відставанням) за ходом температури повітря. Під час льодоставу температура води біля 0°С.

Льодові явища на Р. спостерігаються приблизно на 1 / 4 території суші, майже виключно в Північній півкулі. У СРСР льодостав раніше всього настає на Р. Северо-Восточной Си
Наталья Колышева Ученик (149) 8 лет назад
1.Горные реки спускаются с горы и тем самым сильно разгоняются (как вы с горки), а равнинные не разгоняются у них спокойное (ламинарное течение)
2.Горные реки имеют каменистый покрыв (почву) и стекают с неё, а равнинные имеют размытую почву.
Дима Ерёменко Ученик (107) 8 лет назад
скоростью течения, высотой у горных скорость быстрее и высота выше
Azim Misitskii Ученик (136) 7 лет назад
Назар Беляев Ученик (102) 4 года назад
Чем равнинная река отличается от горной реки
sdfdfsf gdgdg Ученик (124) 2 года назад
бебры все в адидасах поэма

 Бебры все в адидасах е#### бл### бебры все в адидасах будем их еб### иху