Помогите перевести с английского на русский? не понимаю во сколько смотреть онлайн-трансляцию награждения. см внутри

For the first time ever, we’re giving you the chance to watch the Revolver Golden Gods live! Sign in to Xbox LIVE on your console, or visit Revolver on Facebook to catch all the action. The Black Carpet goes live at 6pm PST/9pm EST and the show kicks off at 8pm PST/12am EST. The show will rerun for 24 hours, so don’t miss it!

starting at 6pm PT/9pm ET - это во сколько по русскому времени?))

PST отстаёт от МСК на 11 часов, ET - на 8. Т. е. 8 вечера PST - это 7 утра московского времени НАЗАВТРА.

http : // 24 timezones . com/us_ map/usa_time_ru . htm
5 утра по московскому времени это 9pm ET

Впервые мы даём вам возможность посмотреть жизнь Revolver Golden Gods !
Войдите в свой Xbox LIVE на консоли, или посетите Revolver на Facebook, чтобы охватить все действия.
The Black Carpet начинается в 6 вечера EST PST/9pm, а шоу начинается в 8 вечера PST/12am EST.
На выставке будет повтор в течение 24 часов, так что не пропустите!

Central standard time (CST) is one hour behind of Eastern standard time (EST) and two hours ahead of Pacific standard time (PST). In other words, 5:00 PM PST = 7:00 PM CST = 8:00 PM EST.

The thing about TV shows is that they broadcast shows in three time zones simultaneously. Then they tape delay and broadcast the same show three hours later on the west coast.

6pm PT in US is 6+8=14= 2 o' clock of the morning in Moscow.

pm с 12 дня до 00.00 6pm = 18.00. Только непонятно по какому времени смотреть.