как переводится "Crackships"?

` Sanders Ученик (231), закрыт 11 лет назад
Лучший ответ
Владимир Попов Просветленный (43067) 11 лет назад
crack ship

Crack ship, crack!ship, or crack pairing is a term often used in fan fiction or role playing that pairs two people pairing from different fandom universes into a romantic relationship. This can be anything from a tv show, video game, or a book. A crack ship usually makes the readers question "Why such an off pairing" Some people might like it, some hate it, and others might be grossed out.

Draco Malfoy and Frodo Baggins is the best crack ship.

Интересы, которые объединяют людей разных несовместимых групп. Причем такие интересы, которые на грани безумства.
Например: байкеры (а нормальной жизни - врачи, строители, художники...)
Остальные ответы
Gerich Гуру (4182) 11 лет назад
это либо название то есть не переводится либо если писать 2 слова раздельно то переводится как Первоклассные суда