Лидеры категории
Лена-пена Лена-пена
Искусственный Интеллект
М.И. М.И.
Искусственный Интеллект
Y.Nine Y.Nine
Искусственный Интеллект
king71alex Куклин Андрей Gentleman Dmitriy •••

Речення з діэприслівниковим зворотом

Наташа Коваль Ученик (96), закрыт 11 лет назад
Лучший ответ
Sandra Высший разум (120006) 11 лет назад
Дієприслівниковий зворот — це дієприслівник разом із залежними від нього словами, який у реченні виконує роль поширеної обставини.
В усному мовленні дієприслівниковий зворот відділяється від решти компонентів речення паузами, а на письмі — комами:
Іноді туман на озері розривається, одкриваючи блідо-блакитну воду (Леся Українка)
Переночувавши, Хмельницький удосвіта рушив назустріч ворогам (Літопис Самійла Величка) .
Богун підводиться поволі, свій люд і край рятуючи з неволі (А. Малишко) . Степом широким, припавши до гриви, месник летів на пекельнім коні (Олександр Олесь) .
Втомившись, щаблюками вершники б'ють навмання (М. Стельмах) .

Але: не відокремлюється одиничний дієприслівник та фразеологізм із дієприслівником, якщо вони стоять після присудка і відповідають на питання «як?» : На всі запитання хлопець відповідав не моргнувши оком.