плиз переведите очень срочно?

Carnifex Мыслитель (8463), закрыт 16 лет назад
Дополнен 16 лет назад
TV's first raw-fish-out-of-water comedy! When unemployed Cleveland actor Mikey Simon is recruited to join the cast of LilyMu, formerly Japan's hottest anime series, let's just say "the fish doesn't stick to the rice." His co-stars can tell right away that he's the wrong guy for the job. But the viewers disagree, and suddenly, Mikey is Japan's newest superstar, rocketing LilyMu back to the top of the ratings. Kappa Mikey is the story of Mikey's epic struggle to win over his co-workers, get a clue about Japanese culture and look cool while wrestling giant robotic beetles!
Дополнен 16 лет назад
TV's first raw-fish-out-of-water comedy! When unemployed Cleveland actor Mikey Simon is recruited to join the cast of LilyMu, formerly Japan's hottest anime series, let's just say "the fish doesn't stick to the rice." His co-stars can tell right away that he's the wrong guy for the job. But the viewers disagree, and suddenly, Mikey is Japan's newest superstar, rocketing LilyMu back to the top of the ratings. Kappa Mikey is the story of Mikey's epic struggle to win over his co-workers, get a clue about Japanese culture and look cool while wrestling giant robotic beetles!
Дополнен 16 лет назад
TV's first raw-fish-out-of-water comedy! When unemployed Cleveland actor Mikey Simon is recruited to join the cast of LilyMu, formerly Japan's hottest anime series, let's just say "the fish doesn't stick to the rice." His co-stars can tell right away that he's the wrong guy for the job. But the viewers disagree, and suddenly, Mikey is Japan's newest superstar, rocketing LilyMu back to the top of the ratings. Kappa Mikey is the story of Mikey's epic struggle to win over his co-workers, get a clue about Japanese culture and look cool while wrestling giant robotic beetles!
Лучший ответ
~~~~~~~ Профи (609) 16 лет назад
ты фанат майки? я тож )
Остальные ответы
Добрый Змей Гуру (3447) 16 лет назад
Это самая лучшая, первая телевизионная комедия! Когда безработный актёр из Кливленда Мики Саймон в настоящий момнет нанят Японским производителем мультфильмов для того, чтобы присоединиться к команде LilyMu(имя собственное). Люди, кторые работали с ним над фильмом считают, что он не подходит для этой работы. Но, зрители не согласны с этим, и внезапно, Мики становится новой японской супер звездой, первым в рейтинге. Kappa Mikey(имя собственное) это история эпической борьбы Мики, чтобы победить своих коллег, узнать в чём суть японской культуры и быть лучшим (круче всех) в борьбе роботов жуков....

Комментарий: возможно это полный бред....но вроде всё правильно....=)
Алёна Ефремова Мастер (1524) 16 лет назад
Это первосортная телевизионная комедия. Когда кливлендский безработный актерМикки Саймон принят, чтобы присоединиться к составу исполнителей LilyMu? прежде самому острому аниме-сериалу Японии, можно только сказать: "Эта рыба играет не по правилам"(?). Его коллеги могут считать, что он не подходит для этой работы. Но зрители не согласны, и внезапно Микки становится новой супер-звездой, возвращая LilyMu назад к вершине рейтингов. Каппа Микки - история эпической борьбы Микки, чтобы одержать победу над своими коллегами, получить ключ к японской культуре и выглядеть крутым во время борьбы с роботами-жуками.

Комментарий: значения английских идиом пыталась русифицировать...
CarnifexМыслитель (8463) 16 лет назад
ващето Майки