Как убрать лимит на отправку в pay pal?
Мне срочно нужно заказать вещь на eBay-е. Но как заказываю, пишет вот это: You've reached your sending limitWe're sorry you can't complete this payment with PayPal because you've reached your sending limit. Learn more about sending limits.Start the steps to lift your limit nowNormally, it takes up to a few days to lift your limits.
Скорее всего ваша карта не прошла верификацию -потому и не выставлены лимиты.