Мне в инстаграме написали под фото "kik me" Как это переводится, а? ? Что значит?
неа) ) "kik me" - это в инста обозначает "напиши мне" через приложение Kik Messenger (http://kik.com/)
ну рассмешили) ) )
[ссылка заблокирована по решению администрации проекта]
kik is a trendy, cross-platform smartphone application used for instant messaging. Like many other popular messaging apps, such as Facebook Messenger and Snapchat, you can use Kik to message individual friends as well as groups of friends.
в инсте это подразумевается под "LOL" (смеяться вслух )
пни/ударь меня
возможно" kick me" - пни меня