Поставьте следующие предложения во множественное число.

АЛЕАСАНДРА НОВОЖЕНИНА Ученик (65), на голосовании 13 лет назад
22. It is a sheep. 23. It is a cigarette. 24. It is a cat. 25. It is not a girl. 26. It isn't a bag. 27. It isn't a tree. 28. It is not a bad egg. 29. It is a good egg. 30. Is that a flower?
Голосование за лучший ответ
Евгений Рогалев Мастер (1334) 13 лет назад
22. It is a sheeps. 23. It is a cigarettes. 24. It is a cats. 25. It is not a girls. 26. It isn't a bags. 27. It isn't a trees. 28. It is not a bad eggs. 29. It is a good eggs. 30. Is that a flowers?