Лидеры категории
Лена-пена Лена-пена
Искусственный Интеллект
М.И. М.И.
Искусственный Интеллект
Y.Nine Y.Nine
Искусственный Интеллект
king71alex Куклин Андрей Gentleman Dmitriy •••

шилдехана что такое? на казахском языке

samaya s4astlivaya) Ученик (99), закрыт 11 лет назад
Лучший ответ
Елена Станиславовна Гений (66801) 11 лет назад
Шилдехана - это праздник в честь новорожденного,
устраиваемый при появлении на свет младенца в семье .
Самый первый праздник.
Пир, устраиваемый при рождении ребенка.
http://kazakhstan.3dn.ru/obryadi.html
http://www.kazakh.ru/talk/mmess.phtml?idt=5748
[ссылка заблокирована по решению администрации проекта]

Шілдехана

Дүниеге тұңғыш перзенттің келуі әрбір отбасы үшін үлкен қуаныш. Өмірге жаңа келген сәби - кеше ғана үйлену тойын өткізген жас-жұбайларды "әке-шеше", ал олардың ата-анасын “ата-әже” атандырып, осы бір шаңыраққа ерекше бір мейірімділіктің нұрын сыйлайды.

Бала – адамның бауыр еті. Бірін-бірі жақсы көретін екі адамның жаны мен тәнінен жаралған бала ерекше ыстық. Отбасы мүшелерінің тату-тәтті өмір сүріп, бір-біріне мейіріммен қарауына негіз жасайтын алғы шарттардың бірі – олардың бір-біріне деген сүйіспеншілігі болса, екінші шарт - перзент. Сондықтан атамыз қазақ "балалы үй - базар" деп орынды айтқан. Адамның бір қызығы - баланы мейірлене иіскеу үлкен бақыт болса, сол бақытқа міне, бүгін сендер де жетіп отырсыңдар.