Лидеры категории
Лена-пена Лена-пена
Искусственный Интеллект
М.И. М.И.
Искусственный Интеллект
Y.Nine Y.Nine
Искусственный Интеллект
king71alex Куклин Андрей Gentleman Dmitriy •••

що таке речовина ?

анастасия фітяк Ученик (97), на голосовании 11 лет назад
Голосование за лучший ответ
Павел Новиченко Мыслитель (9550) 11 лет назад
Речовина́ — вид матерії, яка на відміну від поля, характеризується масою та складається з елементарних частинок (електронів, протонів, нейтронів, мезонів тощо) . Характерною властивістю таких частинок є відмінні від нуля баріонний заряд або лептонний заряд. Терміном хімічна речовина позначають головним чином матерію речовину організовану в атоми, молекули тощо.

Загальна характеристика

Вся різноманітність фізичних та хімічних властивостей речовин зумовлюється взаємодією між електронами та атомними ядрами, а також між атомами, молекулами, йонами. Хімічні речовини, що складаються з атомів одного виду, є простими, з атомів різних видів — складними. Складні хімічні речовини розділяються на органічні і неорганічні.
Відомо 4 стани речовини:
гази,
тверді тіла,
рідини,
плазма.
[ред.] Характеристики речовини

Молекулярна формула — одна з кількісних харатеристик рчовини. Коли у науковій практиці одержують нову речовину, одним з кроків перої її ідентифікайції є знаходження молекулярної брутто-формули. Для цього виконують якісний та кількісний елементний аналізи.
[ред.] Будова речовини
Більшість речовин молекулярної будови (кисень, вода, аміак, метан) , але є й атомарні речовини (грфіт, алмаз, гелій, і всі інертні гази) , і навіть іонні речовини (всі метали) .
Маючи на увазі існування атомарних та іонних речовин, усе ж умовно можна говорити узагальнено про молекулярну будову речовини.

Похідні поняття

Шкідлива речовина
Шкідлива речовина (рос. вещество вредное, англ. noxious substance, harmful substance; нім. schädlicher Stoff m, Schadstoff m) — речовина, що за умови контакту з організмом людини у випадку порушення вимог безпеки може викликати виробничі травми, професійні захворювання або відхилення у стані здоров'я, які виявляються сучасними способами як у процесі праці, так і у віддалені строки життя сучасного та наступного поколінь.