Переведите а англ

m-mult Ру Ученик (78), закрыт 11 лет назад
2)Здоровое питание
У человека должно быть достаточное количество полезной и разнообразной еды. Вместе с домашней пищей человек получает витамины и питательные вещества, которые необходимы для роста и развития.
Также еда должна быть сбалансированной. Без диеты, которая нужна именно вам (Не знаю как это правильно написать) , вы наберёте лишний вес, или наоборот, не получите достаточно калорий.

http://otvet.mail.ru/question/82862168/ - часть 3
Без переводчика, плиз!
Лучший ответ
Алена М. Мастер (2485) 11 лет назад
Healthy food.
The men should have enough of healthy and various food. Together with house food of people receives vitamins and nutrients which are necessary for growth and development.
Also the food should be balanced. Without a diet which is necessary to you, you will gain excess weight, or on the contrary, don't receive enough calories.
Остальные ответы
Alex Starov Искусственный Интеллект (130237) 11 лет назад
Healthy eating.
Humans should have reasonable amount and variety of healthy food. With food prepared at home people get a supply of vitamins and nutrients which are vital for growth and development.
Our food intake should also be balanced. Without a diet plan suitable for you, you will gain extra weight, or on the contrary, will not get enough calories