ТП dota 2 что это было?

это dragonclaw hook

Early Friday morning, a problem with our currency exchange rate data allowed users who use Indonesian Rupiahs in their Steam wallet to make purchases on the Community Market at heavily discounted prices. We have reverted as many of these purchases as possible.

В кратце, у индонезийцев что-то стало со стимом и цены у них рухнули, вот они скупили дорогие вещи. С ножами в cs go такая же фигня. Большую часть сделок отменили.

Продали за маленькую цену, что тут такого?

Кому то повезло :D