Илон Маск обнаружил и обосновал, что флаги Чад и Румынии практически идентичны. В мире ещё много непознанного?

Elon Musk just discovered that Chad and Romania have almost identical flags — but they're not the only lookalikes

Aside from slight variations in color shading, their flags appear identical — an observation that Tesla CEO Elon Musk appears to have discovered and shared with Twitter.
https://www.businessinsider.com/elon-musks-tweet-shows-chad-and-romania-have-identical-flags-2019-9

Кретин научился заниматься с картинками? Следующий этап, видимо, – разноцветные кубики...

Как и флаги США и Либерии)))