Can 'a jacket' be the synonym for 'brake'? It's from the task below. None of the other options work.

Lola rennt Искусственный Интеллект (175775), закрыт 1 год назад
Лучший ответ
Остальные ответы
Volsung Мастер (2287) 1 год назад
it cannot be. that's a bullshit, isn't it? it can be a brake pad or brake shoes, but not be a jacket. I've never heard this option.
Lola renntИскусственный Интеллект (175775) 1 год назад
Thank you. Yeah, looks like a misprint. Although the tutorial is really nice.