Греческий Possesive Pronoun

safsadsa tgregergre Ученик (133), на голосовании 4 месяца назад
Приветствую, готовлюсь к экзамену по греческому на уровне A1, не могу решить задание
Голосование за лучший ответ
Дарья Попова Знаток (336) 5 месяцев назад
1) What languages does he speak? 2) What kind of meat did you eat? 3) How many questions are there in this competition? 4) How is he going to name these kittens? 5) What film is she going to watch?