Помагите решить тест

Рома Атрохова Знаток (345), на голосовании 1 месяц назад
А1. Адзначце складаныя сказы з рознымі відамі сувязі.
1) Там, дзе сосны гурбою заглядаюцца ў высі, дзе чароты сцяною над вадою ўзняліся, дзе арэшнік развесіў грснкі вочак- арэхаў, - заблудзілася ў лесе зялёнае рэха (Кір.).
2) Сад звінеў пчоламі; звон быў як бы песняй цвіцення, было падобна, быццам гэта дзівоснае цвіценне звінела, спявала, славіла (I. М.).
3) Паветра стала цёплым і лагодным, а над далечамі балот і палёў звісала сінеча-смуга - адзнака цяпла і адлігі (К-с).
4) Людзі, пачуўшы гэты дзіўны спеў, спыняліся і, задраўшы
галовы, ссунуўшы зімовыя шапкі на патыліцы, намагаліся адшукаць яго [жаўранка] у яркім вясновым блакіце, які сляпіў вочы (Шам.).
5) Два рады хат былі адарваны адзін ад аднаго, ды можна сказаць, што адасоблены былі і многія хаты: каму ахвота была лезці ў такую макрату без вялікай патрэбы? (I. М.).
Голосование за лучший ответ