Закончи предгожания, использовав форму простого будущего промени глагола.

Ангелина Саматова Ученик (96), на голосовании 2 недели назад
Закончи предгожания, использовав форму простого будущего промени глагола.
III
Last Sunday Mr Watson and his chidren wont to the 2oo but next Sunday they 2 Yasterday I visiked my unde but tomenow
3. Lest summor Stan and Mark wore at n camp, tut next summer day _ 4. Last year my son invited ten friends to hs birhday pary, but this year 5 Lax week I was and stayed at home, but rext week _ 6. Ueua ly we have breacast at 8 but tomorrow
7. Last nignt Pat and Bruce ware at home and watched TV, out tomor- rownight
Голосование за лучший ответ
Кривозубов Абдул Профи (903) 1 месяц назад
Лондон из зе кэпитал оф грейт британ