АНГЛ ЯЗ 5 КЛАСС

Иван Павстюк Ученик (100), открыт 3 недели назад
spend / give / build / tell / see / go

Last year I (1) ____________ a house in a tree in the garden. I (2) ____________ the night in my tree house. I (3) ____________ interesting birds and animals from my window. Early next morning, I (4) ____________ back into the house. Mom (5) ____________ me my breakfast. I (6) ____________ her about my interesting night.
ОТВЕТ СРОЧНО!!!
2 ответа
Tyler Durden Профи (569) 3 недели назад
Иди отсюда,щас твоей маме расскажу все
Яша ЛаваУченик (140) 3 недели назад
В чем прикол,это сложно,просто потому что надо вставить слова,которые автор написал
Tyler Durden Профи (569) Яша Лава, иди отсюда
Nadya F Искусственный Интеллект (151061) 3 недели назад
Last year I (1) _built___________ a house in a tree in the garden. I (2) _spent___________ the night in my tree house. I (3) _saw___________ interesting birds and animals from my window. Early next morning, I (4) __went__________ back into the house. Mom (5) __gave__________ me my breakfast. I (6) __told__________ her about my interesting night.