Английский 8 класс

Maga Goig Профи (829), открыт 1 неделю назад
Дополняйте предложения правильными модальными конструкциями.
They *must were* *must have been* must been* on vacation; they are relaxed and tanned.
We *shouldn’t have been* *shoult’t to be* *should have been* rude to the teacher; she's so angry now!
She *might already return* *might have already returned* *might returned already*; let's visit her and check!
Mike *should have called* *should called* *should call* us before he arrived.
1 ответ
Влад Петров Знаток (316) 1 неделю назад
must have been
might have already returned
shoulld have called