Нужно исправить ошибке в тексте английский (в школе надо написать и выучить текст о друге)

Денис Косарев Ученик (129), на голосовании 2 недели назад
my friend's name is Andrey. He is young, he is 14 years old. He good-looking. Andrey is quite short and thin. he has dark hair and blue eyes. he is funny and stubborn. he is interested in traveling.
Голосование за лучший ответ
Юлька-Пулька Капризулька Знаток (272) 1 месяц назад
My my friend's name is Andrew. ... He's good-looking. He has a dark hair (because Hair - singular).
Nadya FИскусственный Интеллект (156582) 1 месяц назад
А hair--->грубая ошибка в данном предложении.
Nadya F Искусственный Интеллект (156582) 1 месяц назад
My friend's name is Andrey. He is young, he is 14 years old. He IS good-looking. Andrey is quite short and thin. He has dark hair and blue eyes. He is funny but sometimes he is stubborn. He is interested in travelling.