Как можно написать на английском?

juuul Ученик (78), открыт 11 часов назад
как написать на английском предложение, желательно попроще.
"эта книга говорит о приключениях 2ух братьев и 2ух сестер в Нарнии, в которую можно попасть только через шкаф"
4 ответа
Kostya Freggetto Мастер (1267) 11 часов назад
This book tells about the adventures of two brothers and two sisters in Narnia, which can only be reached throughThis book tells about the adventures of two brothers and two sisters in Narnia, which can only be entered through the wardrobe
juuulУченик (78) 11 часов назад
еще проще мне нужнооо, без слишком умных слов
Kostya FreggettoМастер (1267) 11 часов назад
bro i use google translator i dont know english brooooo
фижа капуста Ученик (141) 11 часов назад
тебя в гугл переводчике заблокировали?
Lola rennt Искусственный Интеллект (175675) 11 часов назад
This book is about the adventures of two brothers and two sisters in the land of Narnia, where they got through a magic wardrobe.