Помогите пж с бел.язом

Труба Выхлопная Ученик (172), на голосовании 2 дня назад
Как разобрать по составу слово "атачэнне"?
Голосование за лучший ответ
KᕮᑎTY᙭ᗩ Гуру (4916) 1 месяц назад
Вибачце за недарэчнасць. Вось разбор слова "атачэнне" па складзе на беларускай мове:

Атачэнне — гэта назоўнік, утвораны ад дзеяслова "атачыць" з дапамогай суфікса "-енне".

Разбор па марфемах:
Атач- — корань слова, звязаны з паняццем "прыкрэпіць" або "прыдаць".
-энне — суфікс, які ўтварае назоўнікі ад дзеясловаў (прыкметнае суфіксальнае ўтварэнне для назоўнікаў, якія паказваюць працэс або стан).

Такім чынам, слова "атачэнне" складаецца з кораня "атач-" і суфікса "-энне".