Помогите в стиме

Помогите когда кидаю заявку в друзья любому человеку выходит эта надпись"Your account does not meet the requirements to send friend invites. You can still add another user as a friend if they send you a Quick Invite link from their 'Add a friend' page. Visit Steam Support for more information."

у тебя нулевый аккаунт, ты не пока не можешь пригашать людей, только принимать, пусть они тебе отправят запрос