Лидеры категории
Лена-пена Лена-пена
Искусственный Интеллект
М.И. М.И.
Искусственный Интеллект
Y.Nine Y.Nine
Искусственный Интеллект
king71alex Куклин Андрей Gentleman Dmitriy •••

які види водойм е на дніпропетровскій області

Виктория Марченко Ученик (95), закрыт 12 лет назад
Лучший ответ
МИЛЕДИ TORY Просветленный (21610) 12 лет назад
Водні ресурси Дніпропетровської області, яка займає площу 31,9 кв. км, складаються з річкового стоку її території (місцевий стік) , і припливу води по Дніпру з Полтавської області і його притоках - Інгульця з Кіровоградської області, Орелі з Харківської, Самарі з Донецької , Харківської та Запорізької областей.
Головною рікою гідрографічної мережі Дніпропетровщини є річка Дніпро, яка протікає по території Росії, Україні та Білорусі.
Найбільшими притоками Дніпра є Оріль, Самара з Вовчою та Інгулець, які беруть свій початок за межами області: Самара - на Донецькій височині, Інгулець - на Придніпровській височині. (Орель, Самара, Вовча - ліві притоки, Інгулець - правий) . Найбільшими притоками Дніпра, басейни яких повністю розташовані в межах області (на правобережжі), є Мокра Сура і Базавлук. (Пасiчній, Булава, Горб та iн. , 1992).
Загальна довжина 146 малих і середніх річок і річки Дніпро в межах області становить 4926 км (4916 або 4623 за іншими джерелами) . З них 9 - середні річки, площею водозбору до 50 тис. кв. км, інші - малі, площею водозбору до 2 тис. кв. км.
У межах області розміщені частини Дніпродзержинського, Дніпровського і Каховського водосховищ. Для регулювання стоку в області споруджено 121 водосховище загальною ємністю 944,9 млн. куб. м а також 1242 ставка загальною ємністю 155,1 млн. куб. м. (Назва найбільших водосховищ: Карачунівське, Макортовское, Південне, Кресовское та ін. )
У водопостачанні області (Апостолівського, Криворізького і частково Широківського районів) значну роль виконує канал - Дніпро-Кривий Ріг, розрахований на подачу води 41 куб. м / с. На півночі області (Царичанський, Магдалинівський, Новомосковський, Павлоградський райони) проходить траса каналу Дніпро-Донбас, розрахованого на подачу води 120 куб. м / с. Для цілей зрошення земель і оздоровлення р. Інгулець споруджено канал Дніпро - Інгулець, де обсяг перекачування води досягає 50 млн. куб. м.
На Дніпропетровщині озер мало, вони невеликі за розміром і відіграють незначну роль у водоспоживання області. Розташовані вони в долинах Дніпра, Самари, Орелі. Більшість озер знаходиться на території Магдалинівського і Царичанського районів. Найбільш відомі з них: Холодне, Криве, Орлове, Дальній Лиман та інші.
Найбільшим озером області є Солоний Лиман, розташований на території Новомосковського району біля с. Знаменівка. Сама назва озера говорить про те, що вода в ньому солона в порівнянні з іншими озерами області. Деякі озера, наприклад, оз. Лебедине (Магдалинівський район) , є пам'ятками природи з різноманітною водної та болотною рослинністю, з численними місцями гніздування диких водоплавних птахів. (Пасiчній, Булава, Горб та iн. , 1992).

http://ua-referat.com/Водозабезпеченість_Дніпропетровської_області