Лидеры категории
Лена-пена Лена-пена
Искусственный Интеллект
М.И. М.И.
Искусственный Интеллект
Y.Nine Y.Nine
Искусственный Интеллект
king71alex Куклин Андрей Gentleman Dmitriy •••

соглас ны ли Вы с высказыванием Цицерона"Novoquidam amore veterem amorem, tanquam clavo clavum, ejiciendum putant "

Давид К Мастер (1365), закрыт 17 лет назад
Лучший ответ
Пользователь удален Мастер (2120) 17 лет назад
Nulli tacuisse nocet, nocet esse locutum

или

Nulla est homini causa philosophandi, nisi ut beatus sit

но вообще то вот это лучше:

Pronum et sumptuosum in libidines fuisse constans opinio est, plurimasque et illustres feminas corrupisse, in quibus Postumiam Serui Sulpici, Lolliam Auli Gabini, Tertullam Marci Crassi, etiam Cn. Pompei Muciam. nam certe Pompeio et a Curionibus patre et filio et a multis exprobratum est, quod cuius causa post tres liberos exegisset uxorem et quem gemens Aegisthum appellare consuesset, eius postea filiam potentiae cupiditate in matrimonium recepisset. sed ante alias dilexit Marci Bruti matrem Seruiliam, cui et proximo suo consulatu sexagiens sestertium margaritam mercatus est et bello ciuili super alias donationes amplissima praedia ex auctionibus hastae minimo addixit; cum quidem plerisque uilitatem mirantibus facetissime Cicero: 'quo melius,' inquit, 'emptum sciatis, tertia deducta'; existimabatur enim Seruilia etiam filiam suam Tertiam Caesari conciliare.
Остальные ответы
Вадим к Гуру (3338) 17 лет назад
А иди ка ты Давид....к Цицерону!