Преобразуйте глагол We (translate) the text now. I (just-make) an urgent call. She (finish) the article tomorrow.

Дарья Раевская Ученик (205), закрыт 8 лет назад
Лучший ответ
Артур Геворкян Высший разум (100877) 8 лет назад
We are translating the text now.
I have just made an urgent call.
She will finish the article tomorrow.
Остальные ответы
Shadow1337_ Знаток (361) 8 лет назад
Гаврик, я не понял вашего вопроса. Вам нужно в правильное время поставить?
Если так - We are translating the text now.I have jsut make and urgent call. She will finish the article tomorrow.
DmitriyM Профи (816) 8 лет назад
Правильно так
We are translating the text now - Present Progressive. I have just made an urgent call - Present Perfect. She will finish the article tomorrow - Future Simple. Вот подробнее про времне а и тесты есть http://mybestenglish.ru/