Дополнен 9 лет назад
In receptis compositis post verbum contractum «Rp.» locum primum remedium basis occupant. Post basim saepe remedium adjuvans scribitur. Deinde, si necesse est, remedium corrigens additur, quod saporem, odorem et colorem medicamenri corrigir. Remedia corrigentia sunt: saccharum, sirupi, oleum Menthe et alia.
Loco postremo remedium constituens stat, quod formam medicamenti constituit. Ex numero remediorum constituentuim saepe in receptis videmus: aquam destillatam, spiritum aethylicum, adipem suillum, Vaselinum, Lanolinum et oleum Cacao.
ю. и. городкова латинский язык
Дополнен 9 лет назад
ЭТОТ ПЕРЕВОД ДОЛЖЕН БЫТЬ В ИНТЕРНЕТЕ!